Hír: : 63.-ik MAGYAR VITORLÁZÓREPÜLŐ NEMZETI BAJNOKSÁG
(Kategória: Aktualitások)
Küldte: darojanos
2018 júl. 16. hétfő - 16:58:43

Július 14.-én Szatymazon befejeződött a FAI Klub és 18m/Open géposztályok számára rendezett Nemzeti Bajnokság. A kezdeti időjárási viszontagságok után egyre javuló időjárásban 5 értékelhető versenyszámot repült a 47 versenyző, akik között volt néhány külföldi, angol, szlovén és szlovák vendégünk is.
A FAI Klub géposztályt Lustyik György (Baranya) nyerte, klubtársa Nagy Zsolt előtt, míg harmadik helyezett Bánki Péter (MÁV) lett.
A hosszúszárnyúak versenyének és egyben a külön is értékelt 18 méteres géposztálynak a bajnoka Basa Richárd lett, Szabó Péter és Verebélyi Zoltán előtt (mindhárman az Alföldi RK versenyzői).
Különdíjat kaptak Szabó Péter (Alföldi) a verseny legnagyobb, 133,24 km/órás átlagsebességéért és Pós János (MSE), mint a verseny legeredményesebb ifjúsági versenyzője.
A vendéglátók megint kitettek magukért, a verseny sportszerű, barátságos légkörben, vidám hangulatban telt, köszönet érte mindenkinek, aki részt vett benne.
Hamarosan jön Szegeden a folytatás, a Nemzeti Bajnokság a Standard, 15 és 20 m-es kétüléses gépek számára, mellette a hagyományos Flatland Kupa, amely idén sok külföldi ifjúsági versenyzőt fogad, tekinthető a jövő évi Szegedi Ifjúsági Világbajnokság felkészítő versenyének is!